#1 2010-07-30 18:32:21

Caroline Miguel

Slytherin

Zarejestrowany: 2010-07-24
Posty: 19
Punktów :   

Najlepsza lekcja transmutacji wg. Caroline Miguel

Ten dzień był stosunkowo normalny. Dziś na lekcji mieliśmy mieć transmutację małych przedmiotów. Igły w zapałki, wykałaczki w igły i takie tam...
Ledwie usiedliśmy w ławkach, Adderly już rozpoczęła wykład na temat dzisiejszej lekcji, udzielając nam rad i przypomnień. Po chwili zaś przeszliśmy do części praktycznej. Sonia McNeit, pierwszoroczna Ślizgonka, rozdała nam po pęku igieł. Mieliśmy je zamienić w zapałki. Wszyscy byli podekscytowani, gdyż była to pierwsza lekcja praktyczna w tym roku. Niestety, aż za bardzo podekscytowani...
Peter van Nederlande, jak to Gryfon, stwierdził że od razu przetransmutuje pęk igieł w pęk zapałek, i to pomimo napomnień Adderly.
- Pinennpa - powiedział, machając obrazowo różdżką i przy okazji uderzając w ramię Nicolę Sketh. Za pierwszym razem nic się nie wydarzyło. Ale za drugim igły zaczęły płonąć. Na szczęście nauczycielka zauważyła, co się święci, i szybko ugasiła mały pożar. Ku satysfakcji paru Ślizgonów, Peterowi spłonęła część włosów i wyglądał... kuriozalnie.
- Co tu się stało? - zapytała Adderly groźnie.
- Nno... - wybąkał van Nederlande - Próbowałem zamienić igły w zapałki.
- Wszystkie naraz?!
- Tak...
- Van Nederlande, możesz mi powiedzieć, czy przeczytałeś rozdział poświęcony transmutowaniu małych przedmiotów, który to mieliście przeczytać w domu?
- Eee... tak? - odparł niepewnie.
- To w takim razie czemu pominąłeś ustęp mówiący o tym, że niedoświadczeni adepci transmutacji nie powinni - Adderly zamilkła na chwilę - nie powinni absolutnie próbować zamiany wielu przedmiotów na raz? - odwróciła się do klasy, nie czekając na odpowiedź Gryfona - Jak właśnie zobaczyliście, próba zamiany mnogich przedmiotów dokonana przez początkującego kończy się niezbyt ciekawie. Nie próbujcie tego, nawet w domu. No chyba że powiem wam, że jesteście na wystarczającym poziomie. No i na co się patrzycie? - nagle huknęła. - Wracać do pracy! Van Nederlande, siadaj! McNeit, daj koledze igły.
Gryfon z twarzą ozdobioną kolorem swojego domu - czerwonym - siadł za swoją ławką, zaś Adderly wróciła na podest i przyglądała się klasie.
- Pani profesor! - krzyknęła co sił w płucach Julia Goldfire.
- No, co się dzieje? - nauczycielka pośpieszyła do stolika pierwszorocznej Krukonki.
- Pani profesor! - powtórzyła - Zmieniłam igłę w muszlę!
- Ale miałaś ją zmienić w wykałaczkę - powiedziała bezlitośnie nauczycielka.
- No ale ja chciałam zamienić ją w wykałaczkę - kłóciła się Julia. Skończyłoby się pewnie utratą punktów, gdyby nie Odd Mind. Puchon najwidoczniej był zainteresowany strukturą wykałaczki, gdyż ją wziął do ręki. I był to jego wielki błąd. Nowopowstała wykałaczka bowiem wyglądała jak wykałaczka, ale przy dotknięciu okazała się być naszpikowana igłami.
Rozległ się ryk bólu.
- No, Goldfire, widzę że stworzyłaś oryginalną muszelkę - oznajmiła Adderly. - Mind, nic się tobie nie stało?
Puchon w odpowiedzi pokazał tylko swoją wielką ranę na ręce.
- Idź do skrzydła szpitalnego - zaordynowała nauczycielka - Goldfire zaś przyjdzie na podest i opowie nam dokładnie, co zrobiła, aby wyczarować taką muszelkę.
- Nnnoo... - zaczęła Julia.
- Nie zaczyna się zdania od “no” - przeszkodziła jej Caroline.
- Miguel, spokój. Goldfire, kontynuuj.
- Więc wzięłam igłę, machnęłam różdżką i powiedziałam “Pinnilusion”. I otrzymałam tę muszelkę.
- Minus pięć punktów dla Ravenclawu za niepojętą ignorancję. Goldfire, spojrzyj na tablicę. Jakie zaklęcie jest tam napisane?
- Pinennpa - wyszeptała czerwona Krukonka.
- No właśnie. Zajrzyjcie do swoich podręczników. Pinennpa służy do na przykład właśnie transmutacji igły w zapałkę, zaś Aqua Illusion służy do zamiany, powiedzmy, dziesięciu guzików w dziesięć muszelek. Jak widzicie, z połączenia dwóch zaklęć powstały ciekawe efekty.
W tym momencie zadzwonił dzwonek.
- Stop! - rzuciła Adderly - Wasza praca domowa to pięć rolek pergaminu na temat “Transmutacja małych przedmiotów - możliwe pomyłki i ich efekty”. Myślę, że dzisiejsza lekcja dostarczyła wam wystarczającą ilość materiału.

Była to najlepsza lekcja transmutacji - lekcja bowiem była praktyczna.

Offline

 
© 2010 Dyrekcja Triadicy- Twojej Szkoły Magii. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Szamba betonowe Olsztyn przegrywanie kaset vhs łódz koparka Złotów busy Bruksela skuteczna windykacja należności Katowice